Vše pro mobilní zařízení v podniku

+420 800 261 129

Mobil v podniku

m_reporting

S masovým rozvojem smartphonů se výrazně změnil způsob jejich používání a jejich užitná hodnota pro firmy.

Dříve byla tato zařízení primárně vnímána jako hlasový komunikační prostředek, dnes se používají jako samostatné kapesní počítače. V dnešní době je již standardem využití smartphonů pro přístup k webovým stránkám a portálům, pro provozování emailového klienta, pro přístup do podnikových systémů apod. S touto změnou rapidně vzrostla potřeba efektivní správy těchto zařízení, a to včetně požadavku standardní úrovně zabezpečení jak samotných zařízení, tak související komunikace veřejnými sítěmi.

Ve své praxi se stále častěji setkáváme s tím, že zaměstnanci nechtějí nový firemní telefon, ale chtějí pro firemní účely používat své vlastní zařízení – jedná se o tzv. BYOD (Bring Your Own Device). Tento přístup na jedné straně šetří firmám náklady na mobilní zařízení, na straně druhé však vznikají firmě rizika a nové nároky na lokální IT oddělení.

  • Jak zajistit rychlou instalaci podnikových aplikací a nastavení zařízení?
  • Jak nové zařízení bezpečně zapojit do podnikové sítě?
  • Jak zajistit šifrování komunikace?
  • Jak zabezpečit podniková data a zařízení pro případ ztráty či krádeže?

Odpověď na všechny tyto otázky je obsažena v podnikové strategii pro mobilní zařízení. Tato strategie musí být podpořena nástroji, které umožní její naplnění. A právě takové, prověřené a profesionální nástroje, obsahuje SAP Mobile Platform. Patří mezi ně například Afaria, jeden z nejpropracovanějších Mobile Device Management produktů na trhu.